http://open.dreamhack.se/news/158-bucharest-groups.html
With DreamHack Open Bucharest officially starting tomorrow, the final stage of preparation for the tournament to begin is completed, the drawing of the group stage! As always DreamHack Open is about open participation for professionals and amateurs alike, therefore based on the number of signups, DreamHack Open Bucharest features a format for a possible 80 competitors including 48 players (3 per group) seeded directly into group stage 2, and 32 slots for players in group stage one to compete for the last 16 slots to join the second group stage. The group stages will be played using the Dual Tournament format, and the initial match-ups will be between the 1st/4th seed, and 2nd/3rd seed.
The official broadcast will begin with Group Stage 2, so make sure to tune it at 13:30 EEST to not miss a minute of the action at http://www.twitch.tv/dreamhacksc2 ! Check out the full schedule for the stream on the 26th and 27th in the previous announcement, as well as all the community streamers who will help cover the group stage.
The official broadcast will begin with Group Stage 2, so make sure to tune it at 13:30 EEST to not miss a minute of the action at http://www.twitch.tv/dreamhacksc2 ! Check out the full schedule for the stream on the 26th and 27th in the previous announcement, as well as all the community streamers who will help cover the group stage.
Group A
Evil Geniuses Jaedong (Z)
Team Liquid MaNa (P)
Punchline ESC jeysen (P)
Group Stage 1 - A
Group B
mYinsanity StarDust (P)
NewRoSoft Welmu (P)
Team Spectre AlaStOr (Z)
Group Stage 1 - A
Group C
MC (P)
Virtus.PrO sLivko (Z)
NewRoSoft KrasS (T)
Group Stage 1 - B
Group D
Team Roccat HyuN (Z)
NewRoSoft NightEnD (P)
mYinsanity ABomB (P)
Group Stage 1 - B
Group E
First (P)
AT Gaming uThermal (T)
Team Menace ZhuGeLiang (Z)
Group Stage 1 - C
Group F
Axiom Impact (Z)
Gerich VERDI (P)
NewRoSoft roof (Z)
Group Stage 1 - C
Group G
Team Liquid HerO (P)
Team Liquid Snute (Z)
Darkthorn (Z)
Group Stage 1 - D
Group H
Samsung Khan RorO (Z)
Punchline ESC FireCake (Z)
StarEagle (T)
Group Stage 1 - D
Group I
mYinsanity jjakji (T)
Team Liquid TLO (Z)
Fnatic Zanster (Z)
Group Stage 1 - E
Group J
Alien Invasion Patience (P)
mYinsanity Serral (Z)
XMG SaltTheWound (Z)
Group Stage 1 - E
Group K
Team Acer INnoVation (T)
Imaginary Gaming TargA (Z)
Team PropertyBB2 MorroW (T)
Group Stage 1 - F
Group L
Axiom Ryung (T)
XMG ToD (P)
XMG Socke (P)
Group Stage 1 - F
Group M
Startale Life (Z)
Alien Invasion Golden (Z)
Fnatic Harstem (P)
Group Stage 1 - H
Group N
YoDa (T)
XMG Lilbow (P)
Vega Squadron Revolver (Z)
Group Stage 1 - H
Group O
yoe Flash Wolves Leenock (Z)
Evil Geniuses HuK (P)
RuW StakimaN (Z)
Group Stage 1 - I
Group P
KT Rolster TY (T)
Team Liquid Bunny (T)
Team Liquid Ret (Z)
Group Stage 1 - I
Group Stage 1 (Games begin at 10:00 EEST)
Group A
Intelectual Minds robertiagar (P)
CSI Destructicon (T)
mYinsanity Niroxs (Z)
BYE
Group B
mYinsanity Reynor (Z)
Zeny (P)
Night Creatures sSak (T)
BYE
Group C
e-Star SC2 Botvinnik (T)
Team Spectre SpiriT (T)
Vasacast MMY (T)
BYE
Group D
DragonSlayeR Narcotic (T)
mYinsanity PengWin (Z)
BYE
BYE
Group E
Balkan Bears DaZe (P)
Punk Nogard (Z)
BYE
BYE
Group F
Team Spectre Ancestor (P)
Team Spectre Xsnac (P)
BYE
BYE
Group H
Balkan Bears MoonBeam (P)
Balkan Bears Warbsky (T)
BYE
BYE
Group I
okhydra (Z)
e-Star SC2 HoBBiT (T)
BYE
BYE
http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/2014_DreamHack_Open/Bucharest/Group_Stage_1
http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/2014_DreamHack_Open/Bucharest/Group_Stage_2